Parkour – pilsētas jauniešiem

Parkour izcelsme meklējama Francijā astoņdesmitajos gados kā kustību disciplīna, kuras mērķis ir pāriet no punkta A uz punktu B ātri, slīdoši un tik efektīvi, cik vien iespējams, par savu spēļu laukumu izmantojot pilsētvidi. Nosaukums Parkour pazīstams kā  l’art du déplacement – mākslas kustība – bet šodien šī nosaukuma skaidrojums ir brīvā skriešana.

Lai nodarbotos ar Parkour, nav nepieciešams nekāds inventārs vai ekipējums, to var darīt treniņtērpā, kedās un T-kreklā. Tas ir stilīgs sporta veids, kas izaicina arī mazkustīgos un slinkos izmēģināt savus spēkus kāda trika veikšanā.

Lappset ir izveidojis Parkour aprīkojumu sadarbībā ar Parkour profesionāļiem, laukumi tiek papildināti ar video instrukcijām un pamata kustību apmācības zīmējumiem. Parkour koncepcijas laukumi ir kā radīti jauniešiem pilsētvidē, kur trūkst veselīgas sporta aktivitātes un atrakcijas, tāpēc Lappset piedāvā nodarboties ar Parkour brīvo kustību sportu, kas būs saistošs gan zēniem, gan meitenēm dažādos vecumos.

Pirmie Parkour laukumi Baltijā ir uzstādīti Igaunijā – Tallinā un Viljandi, bildes varat aplūkot mūsu projektu galerijā, un šos laukumus vietējie jaunieši ir iecienījuši un tie tiek aktīvi izmantoti.

Videos

Dash Parkour izveide
Kā tika izstrādāts un dizainēts Lappset Dash Parkour sadarbībā ar profesionāļiem
Dash Parkour
Parkour prezentācijas video
Lappset Parkour vispārīgs apskats
Parks Nīderlandē
Lappset Parkour laukums Nīderlandē
Ir parkour droši?
Viljandi Parkour Jam 2012
1st Pan-Baltic Parkour Jam at Viljandi Valuoja parkour park